Anglia – Czechy

22 czerwca 2021

Anglia – Czechy

 • Dyscyplina: Piłka Nożna – Euro 2020
 • Godzina: 21:00
 • Spotkanie: Anglia - Czechy
 • Typ: pow. 1,5 gola Anglii w meczu
 • Kurs: 1.83
 • Bukmacher: Forbet

Witajcie! To miłe rozpoczynać nowy tekst od krótkiego stwierdzenia: kolejne typy weszły. Dania rozgromiła wręcz Rosję choć ta zdołała strzelić gola honorowego. Dzięki temu wszystkie moje propozycje na wczorajszy dzień okazały się trafione. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że nie ma co spoczywać na laurach, a ja się z tym zgadzam, więc idąc dalej tym tokiem rozumowania wybrałem na dzisiaj spotkanie kończące zmagania w grupie D na Euro 2020: Anglia – Czechy. Proponowany przeze mnie typ główny to przynajmniej dwa strzelone gole przez Anglików. Aktualny kurs znajduje się poniżej, a ja zapraszam do dalszej części!

Na samym wstępie należy wspomnieć, że oba zespoły mają już zapewniony awans do fazy pucharowej. Nieznane są jedynie miejsca, które zajmą w swojej grupie. Dlatego też spotkanie dzisiejsze nazywane jest spotkaniem na szczycie. Istotne jest również z kim zagrają w kolejnej rundzie, ale o tym później.

Po pierwsze, według mnie zobaczymy dzisiaj bramki Anglików z jednego prostego powodu: Anglicy zrobią wszystko by w ostatnim meczu na Wembley nie rozczarować swoich kibiców i wreszcie zwyciężyć zdecydowanie jak przystało na wielkiego faworyta. Zarówno w pierwszym meczu z Chorwacją (wygrana 1-0) jak i drugim ze Szkocją (0-0) Anglicy rozczarowali. Oba spotkania zakończyły się zdobyczą punktową jednak styl gry nie imponował. Jest to o tyle zaskakujące, że Anglia była uważana jako jeden z poważniejszych kandydatów do wygrania całego turnieju, a na ten moment jej gra nie jest ani widowiskowa ani efektywna. Dlatego też wydaje mi się, że Anglia zagra dzisiaj o pierwsze miejsce w grupie z jasnym przeświadczeniem by nie zawieść swoich fanów trzeci raz z rzędu. To świetny moment by poczuć magię Wembley i strzelić kilka bramek.

Po drugie, za tym, że Synowie Albionu zaaplikują dzisiaj rywalom kilka bramek stoi historia bezpośrednich starć. Od rozpadu Czechosłowacji, Anglicy cztery razy mierzyli się z Czechami. W roku 1998 pokonali ich 2-0, a w 2008 padł remis 2-2. Oba spotkania były towarzyskimi. Z kolei ciekawym faktem jest to, że w eliminacjach do obecnej imprezy Anglia i Czechy grały ze sobą w jednej grupie. Losowanie sprawiło, że ponownie trafiły na siebie. We wspomnianych eliminacjach najpierw pokonali ich aż 5-0 i to na Wembley, na którym przecież za kilka godzin dojdzie do kolejnego starcia. W rewanżu okazali się lepsi Czesi pokonując faworyta 2-1 na swoim boisku. Jak łatwo zauważyć Anglicy w każdym z czterech pojedynków z Czechami zawsze strzelali przynajmniej dwa gole. To daje podstawę by sądzić, że dzisiaj będzie podobnie.

Po trzecie, reprezentacja Anglii naszpikowana jest gwiazdami światowego formatu. Mając takich zawodników w kadrze selekcjoner Gareth Southgate (na zdjęciu głównym) ma duży komfort w wyborze podstawowej jedenastki. Przede wszystkim należy wyróżnić klasyczną dziewiątkę zespołu, czyli Harry’ego Kane’a, który ma za sobą 72 mecze w reprezentacji, a strzelił w nich 44 gole. Wspierany przez Raheema Sterlinga i Phila Fodena wydaje mi się, że strzeli swoją debiutancką bramkę na Euro 2020 w dzisiejszym spotkaniu. We wspomnianym wcześniej meczu ze Szkocją Harry Kane domagał się piłek, a dostawał ich za mało, więc często cofał się głębiej by pomóc w rozegraniu. Można było odnieść wrażenie, że Anglicy zlekceważyli Szkotów, którzy ambitnie postawili się i finalnie uzyskali cenny remis. Wątpię by Anglia popełniła ten sam błąd drugi raz z rzędu zwłaszcza, że ostatni mecz rozgrywa na swoim ulubionym Wembley.

Po czwarte, nie bez znaczenia są rywale w kolejnych rundach. Anglia gra u siebie, na swoim sławnym obiekcie przy własnych kibicach, więc chyba nikt nie ma wątpliwości, że zagra na 100%. Z kolei Czesi są w komfortowej sytuacji i mają pewność, że awansują do fazy pucharowej chociaż z drugiego miejsca. I właśnie w tym momencie warto zauważyć, że drugi zespół z tej grupy trafi na drużynę z tego samego miejsca, ale z grupy E (Szwecja, Słowacja, Hiszpania, Polska). Z kolei jeśli Anglia zajmie pierwsze miejsce to zagra z trzecią ekipą z grupy F jednak ze względu na to, że jest to grupa śmierci, mecz trzeba będzie rozegrać najprawdopodobniej z Niemcami lub Portugalią, bo Francja raczej będzie pierwsza. To pokazuje, że Czechom wcale może tak bardzo nie zależeć na zajęciu pierwszej lokaty, bo to by oznaczało konieczność zmierzenia się z wielkim faworytem imprezy, a jak ostatecznie Czechy skończą grupowe zmagania na drugim miejscu to rywal przynajmniej na papierze wydaje się łatwiejszy.

Podsumowując, w dzisiejszym spotkaniu wystąpią drużyny walczące o 1 miejsce w grupie D Euro 2020. Anglicy przystąpią do pojedynku nieco osłabieni, gdyż Mason Mount i Ben Chilwell zostali odizolowani od zespołu ze względu na koronawirusa. Mimo to uważam, że to nie zrobi wielkiej różnicy w tak silnej kadrze, a nawet może pomóc znaleźć trenerowi zawodników, którzy zaprezentują się lepiej od wspomnianej dwójki. Jeśli mecz ułoży się po myśli Anglików nie będzie mogło być mowy o kolejnym niepowodzeniu i niespełnionych oczekiwaniach. Czesi mimo świetnych rezultatów i fenomenalnej formie strzeleckiej Patrika Schicka nie należą do ekip ze ścisłej czołówki Starego Kontynentu. To trzeba dzisiaj wykorzystać i strzelić im kilka bramek na co zresztą liczę. Poniżej podaję kolejne propozycje:

@ Harry Kane zdobędzie gola w meczu po kursie: 2,02zł;

@ obie drużyny strzelą bramkę po kursie: 2,1zł.

P.S. Kurs na typ główny maleje od rana co zaobserwowałem, więc jeśli ktoś chce mieć ten zakład na swoim kuponie, niech nie zwleka zbyt długo! Powodzenia!


  Opublikowane przez:


  poprzedni wpis

  Dania – Rosja

  następny wpis

  Szwecja – Ukraina