Montpellier – RC Lens

16 października 2021

Montpellier – RC Lens

  • Dyscyplina: Piłka Nożna – Europa, Ligue 1
  • Godzina: 17:00
  • Spotkanie: Montpellier - RC Lens
  • Typ: obie drużyny strzelą i pow. 2,5 bramki
  • Kurs: 1.79
  • Bukmacher: Forbet

Witam wszystkich fanów Ligue 1, ale przede wszystkim całej piłki nożnej! Dlaczego napisałem na wstępie o lidze francuskiej? Otóż ze względu na analizę, którą za chwilę będziecie mogli przeczytać, a wybrałem spotkanie, które jest naprawdę interesujące i nie chodzi mi wcale o PSG czy Olimipique Lyon. Montpellier w niedzielne popołudnie podejmuje u siebie zespół Przemysława Frankowskiego – RC Lens. Typ główny jest widoczny na poniższej grafice, a ja zapraszam serdecznie do dalszej części!


Jak widzicie mój główny typ opiera się na przekonaniu, że w meczu padną bramki z obu stron i będzie ich przynajmniej trzy. Uważam, że taki przebieg spotkania jest bardzo prawdopodobny jednak zanim uzasadnię swoje zdanie wstawiam aktualną tabelę Ligue 1.

To co, zaczynamy?

Po pierwsze, tabela jasno odzwierciedla dyspozycję obu drużyn zarówno w defensywie jak i ofensywie. Statystka strzelonych bramek (po 16) stawia obie ekipy na wysokim trzecim miejscu we francuskiej ekstraklasie. Jedynie PSG i Nice strzeliły więcej bramek w dotychczasowych pojedynkach. Zespół gości jest sensacyjnym wiceliderem i choć to olbrzymia niespodzianka to nikogo nie zaskakuje liczba zdobytych goli skoro zespół jest w czołówce. Co innego w przypadku gospodarzy, którzy znajdują się na odległym 13 miejscu, a od ponad miesiąca nie zwyciężyli w rozgrywkach. Mimo to podobnie jak RC Lens zdobyli tyle samo bramek. Właśnie ten fakt daje jasno do zrozumienia, że obie drużyny grają ofensywnie. Zatem z jakiego powodu w meczu bezpośrednim goli miałoby zabraknąć?

Po drugie, naprawdę fajnie prezentują się statystyki jeśli chodzi o pojedynki między Montpellier a RC Lens jakie odbyły się w ostatnich latach.

Jak łatwo zauważyć takich starć nie było wiele, ponieważ do poprzedniego roku zespół RC Lens występował na zapleczu Ligue 1 przez niemal dekadę. Dopiero rok temu udało się wrócić do elity i od razu zespół wywalczył 7 miejsce w tabeli. Co ciekawe, Montpellier było niedaleko, gdyż na 8 pozycji. Tak więc jeśli weźmiemy pod uwagę spotkania po powrocie RC Lens do Ligue 1 to kończyły się one następującymi wynikami: 1-2, 2-3. Istotnym faktem wydają się rezultaty osiągane na stadionie Montpellier. Ostatnie trzy takie pojedynki zawsze obfitowały w bramki z obu stron. Patrząc na te informacje nie można przejść obojętnie obok takiego spotkania. Jestem przekonany, że w meczu będziemy świadkami bramek. Pytanie tylko ilu.

Po trzecie, Montpellier w każdym z pięciu dotychczas rozegranych spotkań w Ligue 1 obecnego sezonu zdobywało przynajmniej jedną bramkę.

Łącznie daje to 11 bramek zdobytych w 5 meczach na własnym stadionie. Skutkuje to średnią ponad 2 bramki na mecz co tylko wzmacnia słuszność proponowanego przeze mnie typu. Ponadto drużyna straciła w tych spotkaniach aż 8 goli co nie najlepiej świadczy o defensywie. Jest to naprawdę dobra wiadomość dla zespołu Przemka Frankowskiego. RC Lens w czterech  dotychczasowych wyjazdowych starciach zdobył 9 bramek co daje średnią 2 bramek na jeden mecz.

Często zdarzało się, że drużyna uczestniczyła w prawdziwej wojnie strzeleckiej, gdyż wyniki dwa razy z rzędu 2-3 i tym właśnie świadczą. Świadczą również o tym, że RC Lens mimo naprawdę wysokiej dyspozycji nie jest ekipą nieomylną w obronie, a to oznacza, że także traci bramki mimo, że zazwyczaj strzela ich więcej i zgarnia punkty. Udało się do zera zwyciężyć jedynie raz, a w trzech analogicznych przypadkach gole padały z obu stron. Osobiście liczę na podtrzymanie tej passy i wierzę, że mój typ okaże się trafiony!

Podsumowując, w niedzielne popołudnie zmierzą się ekipy z kompletnie innych rejonów w tabeli. Mimo to uważam, że to drużyny o podobnym potencjale co widać było chociażby w poprzednich rozgrywkach kiedy to zajęły sąsiednie lokaty w tabeli. Obecny sezon nie jest tak udany jak poprzedni w przypadku gospodarzy i mimo, że zdobyli tyle samo bramek co drużyna RC Lens to zajmują dalsze miejsce. Patrząc na całokształt uważam, że to nie będzie łatwy mecz dla gości, którzy uważani są przez bukmacherów za faworytów. Wydaje mi się, że bramki zobaczymy z obu stron. Moje inne propozycje do tego meczu znajdują się poniżej.

@ pow. 9,5 rzutów rożnych w meczu po kursie: 1,66zł;

@ pow. 1 gola i pow. 8 rzutów rożnych w meczu po kursie: 1,7zł,

Powodzenia!


    Opublikowane przez: